به تالار پرسش و پاسخ تکنوفیکس خوش آمدید،شما می توانید بدون عضویت در تالار پرسش های خود را مطرح کنید،اما برای دریافت کامل خدمات بهتر است عضو شوید عضو شوید.با سپاس عضویت

چگونه پمپ بنزین ماشین 206 را تعویض کنیم ؟

+1 امتیاز
483 بازدید
پرسیده شده بهمن 27, 1394 در پژو 206 (Peugeot 206 ) توسط Mohammad Khoshniat کارشناس (12,040 امتیاز)
نحوه تعمیر یا تعویض پمپ بنزین خودرو پژو 206 به طور کامل ؟؟

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 27, 1394 توسط Mohammad Khoshniat کارشناس (12,040 امتیاز)

درمورد پمپ بنزین پژو 206 :

شرح تصوير: پمپ الكتریكی تعویضی است و بست شلنگ كه در محل اتصال لوله خرطومی به خروجی پمپ بسته شده دیده می شود.

 

تعمیر پمپ بنزینی كه سوخته بوسیله تعویض فقط الكترو پمپ آن كم هزینه تر است اما مشكلاتی به همراه دارد. اول اینكه پیدا كردن الكترو پمپ بدرد بخور مشكل است و ممكن است حتی به شما پمپ پرایدی بدهند چون از قرار معلوم می شود آنرا در 206 نصب كرد.

دوم اینكه در درون محفظه پمپ لوله های خرطومی به الكترو پمپ وارد و از آن خارج شده است كه به طور فابریك پرس شده هستند اما وقتی الكترو پمپ تعویض می شود آن لوله های خرطومی را با بست شلنگ متصل می كنند. در نتیجه این امكان هست كه بست ها خوب سفت نباشند و بنزین به خوبی پمپاژ نشود و موقع حركت ماشین ریپ می زند. دفعه اول كه پمپ را تعمیر كردم همین اتفاق افتاد.

تعویض كل مجموعه پمپ بنزین خیلی بهتر است به شرطی كه نوع مرغوب آنرا استفاده كنید و گرنه یك تعمیر خوب بهتر از تعویض بد است!

سیستم اندازه گیری مقدار بنزین در باك هم روی همین مجموعه سوار است كه اگر كل پمپ را تعویض كنید، این سیستم نیز تعویض خواهد شد و اگر جنس نامرغوب باشد در این قسمت نیز ممكن است مشكلاتی بروز كند. مثلا گاهی اوقات ممكن است ببینید كه آمپر بنزین كمتر از آن چیزی نشان می دهد كه در باك است. این مورد هم اوایلی كه در بار دوم پمپ سوخته بود و كل مجموعه را تعویض كرده بودم پیش می آمد. اما كم كم درست شد و احتمالا حركت شناور روان شد چون شناور هم به مجموعه وصل است.

0 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 27, 1394 توسط Mohammad Khoshniat کارشناس (12,040 امتیاز)

تعویض کامل پمپ بنزین ماشین پژو 206

تعویض كل پمپ بنزین 206 كار مشكلی نيست اما باز و بسته كردن دريچه آن بسيار مشكل است.

باز كردن پمپ بنزین

هر سه بار كه برای تعمیر پمپ بنزین به بعمیر گاه رفتم شاهد بودم كه با ضرب و زور قلم و چكش و حتی دو نفری آنرا باز و بسته كردند.

دو بار سعی كردم در آنرا باز كنم اما نتوانستم و وقتی از مكانيك پرسیدم گفت كه قلق دارد! اما به نظر نمی آید كه این قلق در فرانسه اختراع شده باشد. مخصوصا كه روی این درپوش دو برآمدگی و سوراخ تعبیه شده كه ذهن مرا به سمتی برد كه یك آچار برای باز و بسته كردن درپوش پمپ بنزین 206 بسازم. البته ابزار مخصوصی برای اين كار وجود دارد اما من نديدم فقط شنيدم.

البته این آچار شباهتی به آچار های معمولی ندارد و شاید حتی بتوان آنرا نوعی پیچ گوشتی هم نامید!

وسیله ای (آچار) برای باز كردن درب پیچی پمپ بنزین پژو 206

بدون ابزار دو نفر بايد يكی مثل شكل ضربه بزند و ديگری فشار وارد كند.

باز کردن در پمپ بنزین پژو 206

 

چند نكته در مورد باز كردن سوكت برق و شلنگ ها

 • سر شلنك های منتهی به پمپ بنزینبرای جدا كردن سر شلنگ های منتهی به پمپ بنزین باید ضامن آنرا به پایین فشار دهید و آنرا بكشید. ممكن است ضامن خیلی سفت باشد و با فشار نوك انگشت به اندازه لازم پایین نرود، از این رو از وسیله ای مثل سر پیچ گوشتی كمك بگیرید. نظیر این سر-شلنگ در سایر قسمت ها نیز هست كه در صورت لزوم به همین ترتیب باید جدا شوند مثل وقتی كه بخواهیم صافی بنزین كه زیر خودرو است را تعویض كنیم. موقع بستن فقط باید سر-شلنگ را در لوله فشار داده - تا صدای تق شنیده شود - و كاری به ضامن نداریم. 
   
 • سوكت برق پمپ بنزینسوكت برق هم دارای خار و ضامنی است كه مانع از بیرون آمدن آن می شود اما دسترسی به آن مشكل تر از ضامن شلنگ است. برای آزاد كردن این ضامن باید از یك پیچ گوشتی بسیار نازك یا تكه ای سیم مفتولی باریك كه آنرا دولا كرده باشید استفاده كنید. 
   
 • مجموعه پمپ بنزین در راستای بالا-پایین دارای فنری است كه باعث می شود وقتی از جای خود خارج می شود، مقداری بلند تر شود. موقع باز كردن این خاصیت مشكلی ایجاد نمی كند اما در هنگام بستن، وقتی واشر لاستیكی (O-Ring) را در جای خود گذاشتید و پمپ را - در جهت درست - به داخل باك قرار دادید، باید آنرا با دست به پایین فشار داده و نگهداریم تا در پیچی پمپ بسته و كاملا سفت گردد. 
  هنگام بستن پمپ، جاگذاری واشر لاستیكی بسیار مهم است زیرا اگر به طور صحیح قرار نگیرد، بنزین به داخل چاله پمپ نشت كرده بوی بنزین در اتاق می پیچد و در كل بسیار خطرناك است. 
  گفته می شود كه هر بار پمپ باز و بسته شود این واشر لاستیكی نیز تعویض گردد. نکته جالبی که برایم تجربه شد این است که واشری که قبلا روی پمپ بسته شده پس از باز شدن گشاد است و دوباره نمی توان آنرا بست اما اگر همین واشر را مدتی کنار بگذاریم دوباره جمع می شود. همانطور كه در تصویر دیده می شود، واشر نو به راحتی درون واشر مستعمل قرار گرفته. 

  مقایسه دو واشر با دو اندازه 
   
 • وقتی پمپ كاملا بیرون آورده شده باشد واشر را راحت می توان در جای خود، بر روی لبه دریچه ای كه پمپ داخل می شود قرار داد. پس از آن به آرامی پمپ را داخل می كنیم كه واشر از جای خود بیرون نپرد.

  محل قرار گیری واشر پمپ بنزین

 

به تالار پرسش و پاسخ فناوری اطلاعات تکنو فیکس خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و متخصصین این مجموعه.
 1. Mohammad Khoshniat

  12040 امتیاز

 2. *NAZANIN*

  2680 امتیاز

 3. tannaz

  1600 امتیاز

 4. a999bt

  1530 امتیاز

هدایای نفرات برتر
نفر1: 1ماه تبلیغ رایگان
نفر2: 2هفته تبلیغ رایگان


متخصصین:
1-ابوذر اسماعیلی
2-محمد خوشنیت
3-مسعود کریمی زاده
4-منصورهمدمی
5-نام شما

...