به تالار پرسش و پاسخ تکنوفیکس خوش آمدید،شما می توانید بدون عضویت در تالار پرسش های خود را مطرح کنید،اما برای دریافت کامل خدمات بهتر است عضو شوید عضو شوید.با سپاس عضویت

چگونه صفحه كيلومتر پژو 206 را تعویض کنیم ؟؟

+1 امتیاز
561 بازدید
پرسیده شده بهمن 27, 1394 در پژو 206 (Peugeot 206 ) توسط Mohammad Khoshniat کارشناس (12,040 امتیاز)
چگونگی تعمیر یا تعویض صفحه کیلومتر ماشین پزو 206 ؟؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 27, 1394 توسط Mohammad Khoshniat کارشناس (12,040 امتیاز)

 

تعويض صفحه كيلومتر پژو 206

 

image

يكی از روزها در خيابان ملت و چراغ برق، در راسته تزئينات فروشی ها چشمم به يكی طرفه نگار افتادا! ببخشيد! منظورم صفحه سفيد رنگ پشت داشبرد 206 بود. 10 تومن خريدم. نوشته های با رنگ ديگر هم داشت. طرح ديگر هم بود كه گرانتر بود. شايد جنس بهتری داشته اما سوای قيمت، طرح اين ساده تر بود و بيشتر خوشم آمد.

 

image

پشت صفحه داشبرد (كيلومتر) جديد

 

image

برای باز كردن داشبرد (منظور داشبرد صفحه كيلومتر) اول بايد قاب روی آن باز شود كه هيچ پيچی ندارد و با خار به داشبرد اصلی متصل شده. برای بيرون آوردن بايد به سمت جلو و بالا كشيد تا بيرون بيايد.

قطعه اصلی داشبرد كيلومتر، يك پيچ ستاره ای دارد و بعد برای جابجا كردن، سوكت آنرا نيز جدا كرد.

طلق جلوی داشبرد هم راحت باز می شود. پشت صفحه كيلومتر تعدادی پيچ ستاره ای است كه نياز به آچار ستاره دارد. البته چون در اختيار نداشتم با وسايل موجود آنها را باز و بسته كردم.

 

image

آخرين قطعاتی كه برای بيرون آوردن صفحه كيلومتر بايد باز شوند عقربه ها هستند. البته من عقربه های سرعت و دور موتور را كامل باز نكردم و فقط توپی سياه محور آنها را باز كردم كه بصورت دو تكه هستند. اما عقربه های دمای آب و بنزين را كامل بيرون آوردم. در واقع اين دو عقربه كوچك با كمی نيرو خارج شدند اما آن دو تای بزرگ مقاومت می كردند و ترجيح دادم زياد سر به سرشان نگذارم.

 

image

يكی از عقربه های كوچك دمای آب يا بنزين

 

image

دو عقربه سرعت و دور موتور را رو به بالا (ساعت 12) قراردادم و صفحه كيلومتر را از آنها رد كردم و بيرون آوردم. البته نبايد آنرا بيرون می آوردم و در ادامه توضيح داده ام.

 

image

پشت صفحه كيلومتر اصلی

 

image

برای جا زدن توپی های سياه عقربه های بزرگ ابتدا قطعه كوچكتر (داخلی) را در جای خود قراردادم و بعد قطعه بزرگتر (بيرونی) را روی آن گذاشتم. البته راه ديگری هم نيست!

 

image

اگر به صفحه كيلومتر سفيد دقت كنيد (در تصوير اول) جای نور چراغ اخطار بنزين خالی است يعنی سوراخ است. و متوجه علت نشدم و از پشت يك تكه كوچك كاغذ سفيد چسباندم. نمای صفحه كيلومتر سفيد در روز بسيار قشنگ است!

 

image

اما شب كه چراخ های داشبرد را روشن كردم واقعا افتضاح بود! دل و روده داشبرد پيدا شدند.

 

image

ناچارا نور صفحه را به كمترين حد آن رساندم.

قضيه اين است كه صفحه جديد بايد روی صفحه اصلی قرار گيرد و علت سوراخ بودن جای چراغ اخطار بنزين هم اين است كه رنگ آن در صفحه اصلی نارنجی است و چون صفحه سفيدی كه من گرفتم نتوانسته يا نخواسته دو رنگ ساخته شود جای آن را سوراخ در آورده اند. الان چند ماه می گذرد و هنوز آنرا درست نكرده ام. دفعه بعدی عكسهای ديگری نيز اضافه می كنم.

 

در ميان عكس های قديمی چند تصوير مرتبط پيدا كردم:

 

image

قاب صفحه كيلومتر برداشته شده، تنها پيچ صفحه كيلومتر در بالا مشخص است.

 

image

صفحه كيلومتر برداشته شده، سوكت ديده می شود.

 

image

پشت صفحه كيلومتر و پيچ ها كه بايد باز شوند. 
اخيرا داشبرد 206 يكی از دوستان كه فكر می كنم مدل 90 يا 91 بود را باز كردم. متوجه شدم داشبرد ساخت داخل است. هنگام بستن قطعه سياه كه پشت متغير های چهار آمپر را نگه می دارد؛ به سه تايشان می رسيد اما به چهارمی نمی رسيد! خلاصه با كمی زور جا زدم و پيچ را بستم.

به تالار پرسش و پاسخ فناوری اطلاعات تکنو فیکس خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و متخصصین این مجموعه.
 1. Mohammad Khoshniat

  12040 امتیاز

 2. *NAZANIN*

  2680 امتیاز

 3. tannaz

  1600 امتیاز

 4. a999bt

  1530 امتیاز

هدایای نفرات برتر
نفر1: 1ماه تبلیغ رایگان
نفر2: 2هفته تبلیغ رایگان


متخصصین:
1-ابوذر اسماعیلی
2-محمد خوشنیت
3-مسعود کریمی زاده
4-منصورهمدمی
5-نام شما

...